Nawilżacze – para w parę

Kiedy dostępna jest para wodna. Nawilżacze z wymiennikiem ciepła STS®

Nawilżacze STS to ekonomiczne i bezpieczne urządzenia, które charakteryzują się tą samą niezawodnością, wszechstronnością oraz pewnością działania co nawilżacze elektryczne Dri-Steem. Zrobione są ze stali kwasoodpornej, bez żadnych elementów czy podzespołów, które ulegają zużyciu. Nawilżacze powietrza typu STS gwarantują użytkownikom bezawaryjne działanie i są kompatybilne ze wszystkim systemami zarządzania budynkami (BMS).

Można je zasilać wodą każdej jakości, uwzględniając także wodę zdemineralizowaną. Jeżeli urządzenie będzie zasilane wodą zmiękczoną, drastycznie zredukuje to potrzebę usuwania kamienia. Natomiast zasilanie wodą zdemineralizowaną sprawi, że nawilżacz nie będzie potrzebował serwisowania. Powstająca w nawilżaczach wymiennikowych para wodna jest pozbawiona zanieczyszczeń i chemicznych środków uzdatniających wodę.

Parametry nawilżaczy: STS®:

  • Sterowanie w zakresie +/-2%RH.
  • Opcja DI/RO (zasilanie wodą zdemineralizowaną lub osmotyczną).
  • Mikroprocesorowe sterowanie z cyfrowym wyświetlaczem i klawiaturą.
  • Automatyczny drenaż na koniec sezonu dla zabezpieczenia przed powstaniem kultur bakteryjnych.
  • Możliwość współpracy z RAPID-SORBR, ULTRA-SORBR lub AREA-TYPE.
STS

Nawilżacze STS® kiedy chemicznie zanieczyszczona para nie może być użyta do nawilżania.

W nawilżaczu parowym STS wykorzystywana jest para z kotła parowego, która za pomocą wymiennika ciepła podgrzewa wodę znajdującą się w komorze nawilżacza. Para znajdująca się w kotle jest tylko źródłem ciepła, przeznaczonym do podgrzania wody w wymienniku, natomiast chemikalia wykorzystane do gotowania wody w kotle nie mają prawa przedostać się do pary używanej do nawilżania. Urządzenia STS wymagają minimalnej konserwacji.

  • Zakres wydajności: 4,5 kg/h do 680 kg/h