Nawilżacze niskociśnieniowe

STERNAL-FOG to systemy niskociśnieniowe do nawilżania, składające się z szeregu dysz, do których doprowadzone są media w postaci wody i sprężonego powietrza. Sprężone powietrze tworzy w sekcji wodnej dysz podciśnienie, co powoduje dostarczenie właściwej ilości wody. System posiada specjalną konstrukcję i sposób doboru ciśnień wody i powietrza, pozwalający precyzyjnie sterować procesem nawilżania oraz wyeliminować zjawisko wycieku wody z dysz. Po dostarczeniu do dyszy odpowiedniej ilości wody, jest ona atomizowana w postaci mgły – aerozolu.

pracujące dysze niskociśnieniowe

Dysze niskociśnieniowe

Dysze nawilżaczy niskociśnieniowych wyposażone są w system samooczyszczania, dzięki iglicy, której cyklem pracy steruje automatyka. Unikalna konstrukcja dysz uniemożliwia kontakt wody z powietrzem znajdującym się wewnątrz dyszy. Do kontaktu wody i powietrza dochodzi dopiero za iglicą, więc już poza samą dyszą. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zapobiegamy wytwarzaniu się kamienia i rozwojowi bakterii wewnątrz dysz i systemu.

Dysze niskociśnieniowe wykonane są ze stali kwasoodpornej metodą CNC lub tworzywa polimerowego. Nie mają dużych wymagań związanych z jakością wody- mogą być zasilane prosto z wodociągu.

Podstawowe zalety:

  • wyeliminowanie zagrożenia powstania kultur bakteryjnych
  • zabezpieczenie przed wykraplaniem wody z dysz
  • niskie zużycie energii
  • system samooczyszczania się dysz
  • praca bezobsługowa
  • elastyczność systemu umożliwiająca jego rozbudowę
  • gwarancja 12 miesięcy
Dane techniczne:
Max. wydajność każdej dyszy 7 litrów wody/h
Zużycie powietrza/ 1 dysze 30-70 l/min
Napięcie zasilające 230V
Ciśnienie powietrza zasilającego 6 bar
Powietrze zasilające bez obecności oleju
Ciśnienie wody ciśnienie wodociągowe